Nauka języka koreańskiego

Od czego zaczynamy naukę języka koreańskiego w Fonetyce Szkole Języków Obcych?

W przypadku języka koreańskiego naukę rozpoczynamy od poznania alfabetu koreańskiego, czyli Hangul (한글), składającego się z 24 podstawowych znaków.  To one stanowią podstawę  do opanowania pisowni i reguł łączenia ich w sylaby, a następnie w całe wyrazy. W tym celu posługujemy się między innymi specjalnymi arkuszami, ułatwiającymi uczniom pisanie i zapamiętywanie. Proces nauczanie wzbogacony jest  motywującymi grami i zabawami, które odprężają  i motywują do dalszej nauki.

Nauka języka koreańskiego może być ciekawym zajęciem. Z pewnością dla wielu z nas jest czymś egzotycznym i odległym. Dlatego też musimy pamiętać, że decydując się na naukę koreańskiego, poznajemy nie tyko niecodzienne piśmiennictwo, egzotycznie brzmiące słowa, ale również niezwykle bogatą kulturę. Tak wielka różnorodność i odmienność są  niezmiernie atrakcyjne, aczkolwiek  zarazem stają się przez to bardziej wymagające, gdyż osoby decydujące się na naukę języka koreańskiego muszą również zarezerwować odrobinę czasu na pracę samodzielną w domu przy powtórkach materiału.

Zatem nauka alfabetu koreańskiego będzie najważniejszym krokiem przed przystąpieniem do standardowej lekcji, na której słuchacz pozna gramatykę, rozwinie umiejętności mówienia, słuchania i pisania po koreańsku.

Nauka języka koreańskiego w Grodzisku Mazowieckim. Szkoła języków obcych Fonetyka, numer telefony 517 639 176 Flaga koreańska na tle mapy świata.
Nauka języka koreańskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Dlaczego chcemy uczyć języka koreańskiego w Grodzisku Mazowieckim?

Odpowiedź jest prosta. W Fonetyce Szkole Języków Obcych mamy przeświadczenie, iż studiowanie języków obcych nie musi wynikać jedynie z obowiązku. Może być też kaprysem lub realizacją marzeń czy pasji. Dlatego też chcieliśmy dotrzeć do tych osób, które takie pasje posiadają bądź pragną je dopiero odkryć. Zaczęliśmy od języka koreańskiego z myślą o młodzieży, dla której K-pop nie jest obcy. Lecz tak jak zapowiadaliśmy pracujemy nad wprowadzeniem do naszej oferty kolejnych języków: chińskiego, japońskiego czy hebrajskiego.

Śledźcie naszą stronę oraz nasz Facebook, a dowiecie się kiedy kolejne języki pojawią się w naszej ofercie.